Przejdź do treści

Dr Alcheo Nafta oczyszczona Laboratoryjnie Ultraczysta 500ml

42.00

Apap 100 tabletek

to znany i doceniany lek przeciwbólowy na bazie paracetamolu o dodatkowym działaniu przeciwgorączkowym. Paracetamol blokuje wytwarzanie bodźca bólowego i hamuje substancje uwrażliwiające receptory bólowe, dzięki czemu dolegliwość nie jest tak znacząco odczuwana. Działanie przeciwgorączkowe polega na rozszerzeniu naczyń obwodowych i wzroście przepływu krwi, co skutkuje poceniem i utratą ciepła. 

Skład:

Paracetamol 500 mg.

Wskazanie:

bóle głowy, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Działanie:

Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin.

Dawkowanie:

Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby); Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Nie należy podawać leku dzieciom poniżej 12 lat. Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby. Jeżeli ból utrzymuje się przez czas dłuższy niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni należy skonsultować się z lekarzem.


USP Zdrowie

lekarz sportowy rzeszów
, wyciąg z czerwonego ryżu apteka
, witamina d3 1000
, ashwagandha solgar
, nużeniec ludzki na głowie leczenie
, molnupiravir chpl
, wrażliwi ludzie
, perazin 50
, amertil 60 tabletek cena
, sproszkowane owoce
, stevia
, maść żywokostowa na gęsim smalcu
, termofor soxo
, toruń ulica
, siatka przeciw jastrzębiom
, joanna konopie szampon
, zapalenie pecherza w ciąży
, leki przeciwwymiotne w ciąży
, olejek rycynowy do czego służy
, coco palm odżywka
, cerkodem

yyyyy